Daha Çok Kitap Okunsun Diye, Benden Sana Kitap Hediye

Kitap Gündemi
Daha Çok Kitap Okunsun Diye, Benden Sana Kitap Hediye

‘Kitap Hediye Günü’nün Basın Lansmanı Ünlü İsimlerin Katılımıyla Gerçekleşti

Her yılın Nisan ayının üçüncü Pazar gününü ‘Kitap Hediye Günü’ olarak ilan eden ‘Herkese Kitap Vakfı’; bu özel gününün basın lansmanını, edebiyat ve sanat dünyasından ünlü isimlerin katılımıyla Etiler Harvard Cafe’de gerçekleştirdi.

"Okuyan Türkiye İçin, Herkese Her Yerde Kitap" sloganı ile yola çıkan ve Türkiye'de kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve kitaba ihtiyacı olanlara kitaba ulaşma imkanı sağlamak için çalışan Herkese Kitap Vakfı, Nisan ayının üçüncü Pazar gününü insanların birbirine kitap hediye ettiği ‘Kitap Hediye Günü’ ilan etti.

Bu özel günün tanıtımı için düzenlenen basın lansmanı; iş, edebiyat ve sanat dünyasından pek çok ünlü ismin katılımıyla Etiler Harvard Cafe’de gerçekleştirildi. Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, Yönetim Kurulu Üyeleri Burcu Hanif, Yosun Güreli, Seda Yargıcı Arbatlı, Simla Türker Bayazıt ve Neşe Erberk’in yanı sıra ünlü yazar Ayşe Kulin ve usta sanatçı Ozan Güven de toplantıya katılarak, herkesi ‘Benden Sana’ diyerek kitap hediye etmeye davet etti.

Kitap Hediye Günü

Kurulduğu günden bu yana yaptığı gönüllü çalışmalarla, ‘toplumun kitap okuma oranını artırmak ve daha fazla insanı kitapla buluşturmayı’ hedefleyen Herkese Kitap Vakfı, insanların birbirlerine kitap hediye etmesini sağlamak, hediye vermenin ve almanın mutluluğunu insanlara yaşatmak için dünyada bir ilk olan ‘Kitap Hediye Günü’ organizasyonunu başlattı. Vakfın amacı, bu yıl 17 Nisan Pazar günü kutlanacak olan Kitap Hediye Günü’nde, herkesin tanıdığı veya tanımadığı birine, “Benden Sana” diyerek kitap hediye etmesi. Türkiye’de ihtiyacı olan herkesin eşit şartlarda kitaba kavuşmalarını sağlamayı kendine amaç edinen "Herkese Kitap Vakfı", "Benden Sana" projesiyle kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak istiyor.

Benden Sana

17 Nisan’da Sütlüce Miniatürk ve Alkent Sanatçılar Parkı’nda

Lansman toplantısında konuşan Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver konuyla ilgili, "Vakfımız her sene Nisan ayının üçüncü haftasında, insanların birbirlerine kitap hediye etme alışkanlığını kazanması amacıyla ‘Kitap Hediye Günü’ organizasyonunu başlatıyor. Dünya’da bir ilk olan bu uygulama, Türkiye’de bu yıl 17 Nisan Pazar günü kutlanacak. Kitapseverlerin tanıdıkları veya tanımadıkları kişilere "Benden Sana" diyerek bir kitap hediye etmeleri istiyoruz. Bu yıl 17 Nisan Pazar günü Sütlüce Miniatürk ve Alkent Sanatçılar Parkı'nda çeşitli aktivitelerle renklenecek olan bu eğlenceli kitap şenliğine herkesi bekliyoruz" dedi.

#bendensana

www.herkesekitapvakfi.org

7 Nisan 2016 Perşembe
1934 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?