2. Çocuk Sanat Bienali Bu Yıl 'Fark' Temasıyla Sanatseverleri Ağırlayacak

Bahçeşehir Koleji tarafından “Dünyayı sevgi ve hoşgörü kurtaracak” düşüncesiyle 2015 yılında ilk defa düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Çocuk Sanat Bienali” 22 Nisan Cumartesi günü İstanbul Deniz Müzesi’nde kapılarını açıyor. Bu yıl “fark” temasıyla gerçekleştirilecek bienaldeçocukların penceresinden yansıyaneserler sanatseverlerle buluşacak. Bienal ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Akademik başarının yanı sıra kültür-sanat ile iç içe bireyler yetiştirmeyi, sanata ve sanatçıya önem vermeyi misyon edinen Bahçeşehir Koleji, çocukların özgür fikirlerini ortaya çıkartmakamacıyla geleneksel hale getirdiği “Çocuk Sanat Bienali”nin ikincisini bu yıl 22 Nisan-25 Nisan tarihleri arasında İstanbul Deniz Müzesi’nde düzenleyecek.

Çocuk Bienali Ülkemizin Bir Klasiği Olacak

Gün geçtikçe daha derin bir şekilde tek tipleşen ve birbirini taklit eden bir dünyada çocukların “FARK” kelimesine yakınlaşmasını, bu doğrultuda keşfettiklerini sanatla birleştirmelerini sağlayan Bahçeşehir Koleji, “Çocuk Sanat Bienali” ile ortak bir dil yaratarak uzun vadede kültür, sanat tasarımı üreticisi ve takipçisi, duyarlı ve bilinçli bireylerin yetiştirilmesini hedefliyor.

“FARK” ile Özüne Dönecekler

Bahçeşehir Koleji 2. Çocuk Sanat Bienali’nde, “farklı olmak”, “fark edilmek”, “fark yaratmak”, “farkındalık” gibi toplumsal hayatta yer alan, eğitim sisteminden üretim biçimlerine, iletişimden tüketim alışkanlıklarına kadar her alanı etkileyen kavramların çocuk penceresinden yansımaları yer alacak.

Türkiye genelindeki tüm kampüslerden toplam 65 eser katılacak.

9 Mart 2017 Perşembe
600 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?