Hem Tasarım Yapsın Hem Kahvaltıyı Sevsin!

Hem Tasarım Yapsın

Hem Kahvaltıyı Sevsin!

Kahvaltı Masasında Tasarımcı Olsun!

Kahvaltı Kurarken

Tasarım Harikaları Yaratsın!

Domates Ve Çörek Otuyla

Uğurböcekli Sandviç Tasarlasınlar!

Domatesten Uğurböceği

Yumurtadan Civciv Tasarlasınlar

Kahvaltı etmeyi sevmeyen çocukların bir tasarımcı bakış açısıyla, kendi hazırladıkları kahvaltılıkları afiyetle yediklerini gören anne babalar çok şaşıracak! Redhouse Kidz’in ‘Tasarım Odaklı Düşün’ serisinin ilk kitabı ‘Kahvaltılıklar’ı takip ederek uğurböcekli sandviçler, penguenler ve gülen suratlar hazırlayabilirler. Uğurböceğini yaparken domates gövdesi, çörek otu benekleri, zeytin başı, kaşar peyniri de toprağı olabilir!

Tasarımcı olmaları için büyümeleri gerekmiyor! Çocuklarınızın kahvaltı hazırlarken ‘doğadan ilham alarak’ tasarım yapmalarını sağlayabilirsiniz. Redhouse Kidz’in ‘Tasarım Odaklı Düşün’ serisinin ilk kitabı ‘Kahvaltılıklar’; çocukların yaratıcılıklarını desteklerken onlara kahvaltıyı da sevdiriyor. Zeytin, kaşar ve domatesten uğurböceği, yumurta ve havuçtan civcivler yapabiliyorlar.

Etkileşim tasarımcıları Ufuk Ceylan ve Dilek Yördem Ceylan’ın hazırladığı ‘Kahvaltılıklar’ adlı kitapta, tüm tarifler çocukların kolayca anlayabilecekleri şekilde ve gerçek fotoğraflarla bir oyun gibi anlatılıyor. Kitapta, 5 yaş üzeri ve tüm çocukların zorlanmadan yapabileceği basit yönlendirmeler bulunuyor.

DOĞADAN İLHAM ALACAKLAR

Redhouse Kidz’in ‘Tasarım Odaklı Düşün’ serisi, insanlık tarihini şekillendiren ‘tasarım’ kavramını çocukların da öğrenmesi ve denemesi için hazırlandı. Çocuklar, serinin bu ilk kitabı ‘Kahvaltılıklar’da, ‘doğadan ilham alma’ yöntemiyle eğlenceli kahvaltılıklar hazırlayarak tasarım yapacaklar. Bunu yaparken de soru sorma, sorgulama, analiz etme, ilham alma, hedef belirleme, çözüm geliştirme, fikir alma ve işbirliği yapma gibi becerilerini geliştirme fırsatı bulacaklar.

Bu kitap, çocukların hem verilen yönlendirmelerle eğlenceli yemek tarifleri yapmalarını sağlayacak hem de kendi tariflerini nasıl tasarlayacaklarını öğretecek. Böylece onlar da doğaya çıktıklarında çevrelerindeki bitkilerden ve hayvanlardan ilham alarak kendi özgün tasarımlarını yapmaya başlayacaklar.

Künye:

Yazan: Ufuk Ceylan

Resimleyen: Dilek Yördem Ceylan

Sayfa sayısı: 80

Fiyatı: 23 TL (KDV Dahil)

Yaş Grubu: 5 – 8 yaş

SEV Yayıncılık:

SEV Yayıncılık A.Ş., kökleri 1861 yılında yayımlanan ilk İngilizce-Türkçe Redhouse sözlüklere kadar uzanan köklü bir yayıncılık geleneğine sahiptir. Bugün onlarca çeşit sözlük ve eğitim aracı üretirken Redhouse Kidz markasıyla çocuk kitapları yayıncılığı alanında önemli yayınevleri arasında yer alıyor.

 

20 Nisan 2016 Çarşamba
1111 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?