Çocukları Bitkilerle Tanıştıran Kitap: Balkabağıgiller

Balkabağıgiller kitabı ile çocuklar çevre ve doğa bilinci kazanıyor

abm Yayınevi’nin yeni kitabı Balkabağıgiller, evlerinde kırk yedi bitkiyle beraber yaşayan dört kişilik bir aileyi çocuklarla buluşturuyor. Balkabağıgiller ailesinin yemyeşil bitkiler, rengarenk çiçekler ve çeşit çeşit saksılarla dolu evi, bitkilerin evde tek kalmasıyla beraber bol sürprizli bir hikayeye dönüşüyor.

abm Yayınevi’nin yayımladığı Balkabağıgiller, şehir merkezindeki Sarmaşık Apartmanı’nın en üst katında oturan bir ailenin kırk yedi bitkiye ev sahipliği yapmasını anlatıyor. Bitkilerin neşe ve düzen içinde geçen hayatları, evdekilerin bir aylık yaz tatiline çıkmasıyla beraber yerle bir oluyor. Evde yalnız kalan bitkilerin başına gelecek sürprizleri her sayfada daha çok merak eden çocuklar, bu kitap ile çevre ve doğa bilinci kazanarak bitkileri ve onlara nasıl bakılacağını kitabın arkasında yer alan bitki kartlarıyla öğreniyor.

Hem çocuklar hem de anne babalar tarafından çok sevilen kitaplara imza atan yazar Ezgi Berk’in kaleminin çizer Ece Zeber’in illüstrasyonlarıyla birleştiği Balkabağıgiller, çocuklara yemyeşil bir dünyanın kapılarını açıyor.

Kitap Adı: Balkabağıgiller

Yazan: Ezgi Berk

Çizen: Ece Zeber

Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar

Sayfa Sayısı: 56

Ebat: 23,5 x 27,7 cm

Etiket Fiyatı: 27, 69 TL

Yayınevi: abm Yayınevi

 

abm Yayınevi Hakkında:

Acar Group bünyesinde kurulan abm Yayınevi yayıncılık hayatına 2011 yılında başladı. Adını Acar Bilgi Merkezi’nden alan abm Yayınevi; edebiyat, tarih, sanat, araştırma, akademik, ekonomi, çocuk, gençlik ve popüler kitaplar kategorilerinde faaliyetlerini sürdürüyor. abm Yayınevi bünyesinde kurulmuş olan abm Çocuk ve İlk Gençlik Yayınları ise; yabancı ve Türk yazarların kitaplarını yayımlayarak, çocuk ve ilk gençlik kategorilerinde seçkin yayınları bünyesine katmayı amaçlıyor.

Çocukların hayal gücünü geliştirmeye öncelik veren yayınevi; yaratıcı, evrensel, ahlaki değerlere uygun, bağımsız ve tarafsız, kaliteli yayınları çocuklar ve gençlerle buluşturmayı amaçlıyor. Kurulduğu günden beri “Her kitapta yeni bir sen!” diyerek, onlara sevecekleri ve keyifli vakit geçirebilecekleri kitaplar sunuyor.

 

17 Nisan 2019 Çarşamba
447 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?