Elsiz Eldiven, Mustafa Ruhi Şirin

İZ YAYINCILIK Mustafa Ruhi Şirin’in Bütün Eserleri Dizisi’ni Yayımlamaya Devam Ediyor

İz Yayıncılık, Mustafa Ruhi Şirin’in Bütün Eserleri Dizisi’ni 2015’ten bu yana yayımlamaya devam ediyor. Dizinin ilk üç kitabı olan Çocuğa Adanmış Konuşmalar I-II veTelevizyon Çocuk ve Aile kitaplarından sonra, Elsiz Eldiven şiir kitabının ilk baskısı ile Dünya Bir Lunapark’ın ikinci baskısı yapıldı.

Mustafa Ruhi Şirin’den ÇOCUĞA VE ÇOCUKLUĞA ADANMIŞ ÜÇ ŞİİR KİTABI

ELSİZ ELDİVEN

Şiir dünyayı eleştirir. Sürekli yeni ve sahici sorular sorarak yapar bunu. Daha iyi, güzel ve herkes için yaşanılabilir bir dünya özlemidir ona sorular sorduran. İster ki “çocuk atlasları sevinç takvimine göre çizilsin.“ Bunun için şiir okumak adaletin ve masumiyetin yani çocukların safında yer almaktır.

Bu kitapta ömrünü çocukların safında durarak geçirmiş bir bilge şairin şiirlerini bulacaksınız. Kimi zaman gülerek, düşünerek, kimi zaman üzülerek okuyacağınız şiirler bunlar. Felsefenin, tarihin, ağlayan evlerin, yanan suların, ıslık çalan şemsiyelerin, türkü gibi sardunyaların, yoksulluğun ve haksız savaşların dehlizlerinden geçerek okuyacağınız bu şiirler gösterecek ki şiir dünyadan adalet talep eder. Bunun yegâne yolu ise hayata yeniden çocukların durduğu yerden bakmaktır.

Bu şiirler biraz da bizde neyin eksik olduğunu hatırlatacak okura. Yani asıl yoksulluğumuz olan heyecan, merak, sevinç, aşk, hoşgörü, şefkat ve iletişim eksikliğini….

“Yol da yolcu da sensin topla kırılmış harfleri”

Atakan Yavuz

 
2 Nisan 2016 Cumartesi
1054 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?