Can Bonomo'nun yeni şiir kitabı "Şu Sevdalar Tevatürü Bibliyon" etiketiyle raflarda!

Yeni Çıkanlar
Can Bonomo'nun yeni şiir kitabı
Dünyayı Yakacak Olsanız Suç Aletiniz Ne Olurdu?

"Daha kahvaltı bile etmeden 3 mucize gerçekleştirebileceğim ütopik bir dünya düşlüyorum. Bu dünyada yaşayan insanlar beni şairleri olarak kabul ediyorlar. Yaşayan ve yazan tek şairleri. Ütopya çatışmanın tamamen ortadan kalkmasını gerektirir fakat anlatmaya değer her hikâye bir çatışma sonucu ortaya çıkar. Yani mükemmel bir dünyada bile şair olabilmem için türlü engeller aşmam, doğru bir seçim yapmam gerekiyor. Seçme şansım olan şıklardan biri insanlara şiiri bıraktığımı açıklamak (ki bu beni bir şair değil, emekli bir şair yapar) ya da anlatmaya değer hikâyeler türetebilmek için dünyayı kaosa sürüklemek. Her seferinde, hiç düşünmeden dünya yerine şiiri seçiyorum. İçinde şiir olmayan hiçbir şey kusursuz olamaz. Ütopya ve şiirin paradoksu da tam olarak buradan çıkıyor olmalı. Şu Sevdalar Tevatürü ile sizi distopyaya, İstanbul'a ve adı konulmamış birçok başka şehre davet etmek isterim. Bütün dünyayı bir anda yakacak olsanız suç aletiniz ne olurdu?

Litrelerce benzin? Milyarlarca dinamit?

Şimdi bir de şiiri düşünün..."

Can Bonomo

Can Bonomo'nun Delirmek Belirmektir'den sonra beklenen kitabı "Şu Sevdalar Tevatürü" Bibliyon etiketiyle 16 Mart'ta çıktı ve yine beklendiği gibi bir haftada ikinci baskıyı yaptı.

Can Bonomo’nun imza günleri de yine aynı heyecan ve hızda 26 Mart 2016 Cumartesi günü 16:30-18:00 arasında Eskişehir MediaMarkt'ta başlıyor.

2. imza günü ise 27 Mart 2016 Pazar günü 16:30-18:00 arasında İstanbul-Bayrampaşa MediaMarkt'ta gerçekleşecektir.

25 Mart 2016 Cuma
1669 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?