Kahramanmaraş 7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı 22 Ekim’de Başlıyor!

Kitap Gündemi
Kahramanmaraş 7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı 22 Ekim’de Başlıyor!

“Edebiyat ve şiirin başkenti” Kahramanmaraş, bu yıl yedincisi düzenlenecek Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kahramanmaraş 7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı 22 Ekim’de başlıyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, "Yedi Güzel Adam" olarak bilinen Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Mehmet Akif İnan ve Alaeddin Özdenören ile Ali Kutlay'ın yollarının kesiştiği kentin edebiyattaki başarısının gün yüzene çıkarılması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na “edebiyat” alanında girmek için girişimlerde bulunan Kahramanmaraş, 22-31 Ekim 2021 tarihlerinde "Kahramanmaraş 7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı”na ev sahipliği yapacak.

SEVİLEN YAZARLAR FUARDA

Okur ile yazar arasındaki bağın güçlendirilmesi, gençlerin hayranı oldukları şair, yazar ve edebiyatçılarla buluşturulması amacıyla Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenecek “Kitap ve Kültür Fuarı” Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde (KAFUM) kitapseverleri ağırlayacak. Kahramanmaraş 7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı’na Sevil Atasoy, Ahmet Mümtaz Taylan, Kemal Sayar, Tarık Tufan, Pelin Çift, Tufan Gündüz, Erhan Afyoncu, Emrah Sefa Gürkan, Bülent Parlak, Ahmet Murat, İsmail Kılıçarslan, Hatice Kübra Tongar, Bahadır Yenişehirlioğlu, İhsan Süreyya Sırma, Sıtkı Aslanhan, Alişan Kapaklıkaya, Hayati İnanç, Nurullah Genç, Melih Tuğtağ, Kahraman Tazeoğlu, Şeyda Betül Kılıç, Yavuz Dizdar, Murat Tavlı ve Yusuf Kaplan katılacak.

UNESCO’YA EDEBİYAT ALANINDA DAHİL OLACAĞIZ

Kentin edebiyat alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil olması için şehirde önemli hazırlıklar yapıldığını ifade eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Bu yıl UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na giremesek de yedek listede yerimizi aldık. İnşallah önümüzdeki yıllarda UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na bu alanda dahil olmuş olacağız. Çünkü Türkiye'den şu an edebiyat alanında UNESCO'ya dahil olmuş bir şehir yok. Kahramanmaraş bunu fazlasıyla hak eden bir şehirdir. Zaten var olan bir değerimizi uluslararası alanda da tescillemiş olacağız" dedi.
 

21 Ekim 2021 Perşembe
530 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?