Attila İlhan Kadıköy’de anılacak.

Kitap Gündemi
Attila İlhan Kadıköy’de anılacak.

Cumhuriyet dönemi edebiyatına ve düşünce dünyasına çok sayıda eser veren Türkiye’nin değerli aydınlarından Attilâ İlhan Kadıköy’de anılacak.

nasıl iş bu 
her yanına çiçek yağmış 
erik ağacının 
ışık içinde yüzüyor 
neresinden baksan 
gözlerin kamaşır 

oysa ben akşam olmuşum 
yapraklarım dökülüyor 
usul usul 
adım sonbahar

ATİLL İLHAN

Şiirleri, romanları, öyküleri, senaryo ve yazınlarıyla hemen herkesin hayatına dokunan Türk edebiyatının usta isimlerinden Attilâ İlhan Kadıköy’de anılacak.

Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Vakfı işbirliği ile 10 Ekim'de yapılacak anma gecesinde usta edebiyatçının yaşamına tanıklık eden dostları tarafından anlatılacak, şiirleri okunacak.

10 Ekim Pazartesi gecesi Saat 20.00'da Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezinde gerçekleşecek geceye Metin Celal, Haydar Ergülen, Prof. Dr. Yakup Çelik konuşmacı olarak katılacak. Kerem Alışık, Yılmaz Gruda, Erkan Bektaş ve Levent Can Atillâ İlhan'ın unutmaz şiirlerini okuyacağı gecede Mazlum Çimen'de İlhan’ın şiirlerinden bestelenen şarkıları seslendirecek.

Kadıköy Belediyesi geçtiğimiz yıl 90. Doğum gününde usta şair için Attilâ İlhan Vakfı işbirliği ile bir anma yapmıştı. “Attilâ İlhan 90 Yaşında” isimli gecede usta edebiyatçının yaşamına tanıklık eden dostlarının onu anlattığı gecede Ahmet Mümtaz Taylan, Deniz Uğur, Kerem Alışık ve Levent Ülgen şairin şiirlerini okumuş, Vedat Sakman ise İlhan şiirlerinden şarkılar söylemişti.

Tarih: 10 Ekim Pazartesi
Saat: 20.00
Yer: Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi

7 Ekim 2016 Cuma
1937 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?