Nobel Edebiyat Ödüllü Orhan Pamuk, ‘Yazma Serüvenini’ Işık’ta anlattı

Kitap Gündemi
Nobel Edebiyat Ödüllü Orhan Pamuk, ‘Yazma Serüvenini’ Işık’ta anlattı

FMV Işık Okulları, Kültür ve Edebiyat Söyleşileri kapsamında Nobel Edebiyat Ödüllü ünlü yazar Orhan Pamuk’u ağırladı. Erenköy Kampüsü’nde Osman Erbelger Oditoryumu’nda hayranları ve edebiyat meraklıları ile buluşan Pamuk, ‘Yazma Serüvenini’ ve kendisini Nobel’e götüren çalışmalarını dinleyenlerle paylaştı.

Son romanı ‘Kırmızı Saçlı Kadın’ ile otuz yıl önce İstanbul yakınlarındaki bir kasabada liseli bir gencin yaşadığı sarsıcı aşk hikâyesini kaleme alan Orhan Pamuk, FMV Işık Okulları’nın Kültür ve Edebiyat Söyleşisine konuk oldu. Edebiyat meraklıları ile Pamuk hayranlarının katıldığı söyleşide Orhan Pamuk, Yazma Serüveni’ni anlattı. FMV Işık Okulları Erenköy Kampüsü Osman Erbelger Oditoryum’unda düzenlenen söyleşide, Orhan Pamuk’un romancılığı ve son romanı Kırmızı Saçlı Kadın da konuşuldu.

Okuyucularının Orhan Pamuk’u kendisinden dinleyerek daha da yakından tanıma fırsatı bulduğu söyleşide Pamuk, yazar olmak isteyenlere tavsiyelerde bulunurken kendisini Nobel’e taşıyan kilometre taşlarını da sıraladı. Söyleşi sonrası İstanbul fotoğrafları ve kendisinin İstanbul ile ilgili metinlerinden oluşan fotoğraf sergisini de gezen Pamuk, hayranları için kitaplarını imzaladı.

Nobel Edebiyat Ödülünü 2006 yılında kazanarak tüm dünyadaki ününü pekiştiren başarılı yazar, daha önce, ilkokul yıllarında iki senesini geçirdiği FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü’nü ziyaret ederek, öğrencilerle buluşmuş, öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtlayarak edebiyat ve romanları hakkındaki düşünce ve deneyimlerini anlatmıştı.

16 Mayıs 2016 Pazartesi
1103 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?