Lisa Gardner - Affet Ama Unutma

Martı Yayınlarının Kasım ayında okuyucuyla buluşturduğu "Affet Ama Unutma", ilk olarak “Kızım İçin Son Kez” kitabında tanıştığımız özel dedektif Tessa Leoni serisinin ikinci kitabı. Arka planda olsa da, Lisa Gardner Affet Ama Unutma’da dedektif DD Waren’ı da unutmamış.

Çoğunlukla aile içi olayları, ebeveyn çocuk ilişkilerini işleyen Gardner, bu kez de zengin bir aile olan Denbe ailesinin huzurlu gibi görünen, ancak arka planı sırlarla dolu hayatına yer vermiş.

Libby ve Justin evliliklerinde sorunları çözmek için çıktıkları bir akşam yemeği sonrasında eve döndüklerinde kızları Ashly ile birlikte tanımadıkları kişiler tarafından kaçırılırlar.

Tessa Leoni, Justin’in inşaat şirketi olan Denbe İnşaat tarafından olayı araştırması için görevlendirilir.  FBI, yerel polisler, Tessa Leoni. Dört bir koldan, ailenin bir an önce bulunması için geniş çaplı aramalar başlatılır. Sorgulamalar, gözlemler, olay yeri incelemeleri.

Güvenlik güçleri her türlü ipucunu titizlikle işlerken Denbe ailesi için de tutuldukları yerde geçmişleriyle yüzleşme zamanıdır. Uzun süredir birbirinden kopuk aynı evi paylaşan aile kapatıldıkları alanda, bir yandan nasıl kurtulacaklarını düşünürken, diğer yandan kendileriyle de hesaplaşırlar.

Acının bir tadı vardır. Önemli olan, tadının size nasıl geldiğidir.

Kendi sorunlarımıza dalıp gittiğimiz anlarda, çevremizdekilerin yaşantılarına ne derece dikkat ediyoruz? Güvendiğimiz insanlar o güveni hakediyor mu? En yakınımızda ki insanları gerçekten tanıyor muyuz?

Sonunu kitabın ortalarında tahmin etmeme rağmen, polisiye tarzının genel yapısı gereği, bir çırpıda okunacak türden bir kitap Affet Ama Unutma. Lisa Gardner ve polisiye severler için güzel bir hafta sonu kitabı olabilir. 

26 Aralık 2016 Pazartesi
1448 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?