Siyah Bira, Vassilis Danellis

Yeni haftaya yeni kitapla başladık.

Siyah Bira, 2016 Nisan basımlı bir yunan polisiyesi. 2011 yılında yayınlanan kitap Türkçe'ye  Labirent yayınları imzasıyla, Mustafa Fotumacı tarafından çevrildi.  

Vassilis Danellis 1982’de Atina doğumlu, ancak 2009’dan beri İstanbul’da yaşıyor. Yazarın Siyah Bira dışında 2014 yılında yayınlanan Asphodel Meadows isimli bir romanı daha bulunmakta. Romanlarının yanı sıra kolektif olarak hazırlanmış çalışmalarda kısa öyküleri de yayınlanmış.

Tanıtım Metninden

"Ahizeyi indirip garip giysili barmene göz kırptım, o da karşılık olarak başını salladı. Barın üstüne bira için beş Avro, bahşiş olarak yarım Avro bırakıp gecenin karanlığına daldım. İlk defa bu kadar erken yatacaktım. Lazaros yaşasaydı, onun için yaptığım fedakârlıkları ödeyebilmesi için bana kocaman bir fıçı bira ısmarlaması gerekecekti." 


Vassilis Danellis, "Siyah Bira"da Yunanistan'da sokak müzisyenliği yapan baş karakterini dedektifliğe soyundururken, Petros Markaris'ten aşina olduğumuz politik alt yapıyı da ön planda tutuyor. En az Markaris kadar başarılı ve "bizden" bir polisiye roman. 
 

Künye 

Yazar:Vassilis Danellis
Sayfa Sayısı: 240
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
Yayınevi: Labirent Yayınları
Çevirmen :Mustafa Fotumacı

18 Nisan 2016 Pazartesi
1051 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?