Yuvam Dünya Kitaplığı’nın Bir Çocuk Kitabı Daha Okurlarıyla Buluşuyor

Yeni Çıkanlar
Yuvam Dünya Kitaplığı’nın Bir Çocuk Kitabı Daha Okurlarıyla Buluşuyor

İklim kriziyle mücadele konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan Yuvam Dünya Derneği, Yuvam Dünya Kitaplığı projesiyle dünya genelinde fark yaratan kitapları her yaştan okurlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Kitaplığın ilk çocuk kitabı “Greta Devlere Karşı”nın ardından, Alison Farell’in “Doğa Yürüyüşü” adlı kitabı Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu MINI’nin desteğiyle Yuvam Dünya Kitaplığı’na dahil oldu.

Doğada keşif dolu bir yürüyüş

Yeni İnsan Yayınevi’nden çıkan ve orijinali “The Hike” adıyla yayımlanan kitap; doğa, bilim ve sanatın karışımıyla üç arkadaşın çeşitli zorluklarla ve sevinçlerle karşılaştıkları bir doğa yürüyüşünü konu alıyor. Çocukların kitap okuma alışkanlıklarını artırmak ve hikayeye ilgiyi yoğunlaştırmak adına, Doğa Yürüyüşü'nün son bölümündeyse, ekolojik terimlere yer veren geniş bir sözlük bulunuyor.

New York Times bu cesur ve tatlı macera hikayesi için, "Bu genç kaşifler ormanda zamanı en iyi şekilde geçirmek için gerekli üç prensibi sergiliyor: gözlem yapmak, hayran olmak ve öğrenmek. Başarılı renklendirmelerle ortaya çıkan bu macera sayesinde, bizler de bu hikayenin içine dahil oluyoruz." yorumunda bulundu.

Çocuklarla hem basit bir hikaye şeklinde hem de doğada görülebilecek farklı canlılar hakkında bilgi edinmek için okunabilecek Doğa Yürüyüşü, doğada görülebileceklerin çeşitliliği ile her okumada farklı bir keşif imkanı sunuyor.

Kitabın geliri, iklim kriziyle mücadele çalışmalarında kullanılacak

Kitabın satışından elde edilen gelir, Yuvam Dünya Derneği tarafından iklim kriziyle mücadele projelerinde kullanılacak. Doğayı ve doğada vakit geçirmeyi seven ailelere rehberlik etmeyi hedefleyen kitaba, Yuvam Dünya Derneği’nden ya da tüm kitapevlerinden ulaşılabilir.

Doğa Yürüyüşü, MINI’nin "BIG LOVE" mottosunun sürdürülebilirlik ilkesiyle uyumlu olarak MINI satın alan kullanıcılara da armağan edilecek.

Muz Ne Kadar Kötüdür?, İklim Krizinin ABC’si, Greta Devlere Karşı ve Doğa Yürüyüşü kitabıyla genişleyen Yuvam Dünya Kitaplığı önümüzdeki günlerde yeni kitaplarını okuyucularıyla buluşturmaya devam edecek!

15 Eylül 2023 Cuma
158 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?