Evgene Trivizas’dan Çocuklara Yeni Bir Öykü: Kardan Adam ve Küçük Kız

Çocuk edebiyatı alanında yüzden fazla kitabı yayımlanan Yunanlı yazar-sosyolog Evgene Trivizas’ın Kardan Adam ve Küçük Kız adlı kitabı Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Son Kara Kedi, Büyülü Yastıklar, Beş Kilitli Sandık adlı romanlarıyla eğitimcilerden tam not alan ve kitapları okullarda ders kitabı olarak okutulan başarılı yazar, Kardan Adam ve Küçük Kız adlı öykü kitabıyla da çocukları sürükleyici bir maceraya davet ediyor.

Erimek istemeyen bir kardan adamla sıcacık kalpli küçük bir kızın sonsuzluğa uzanan sevgi dolu öyküsünü anlatan Kardan Adam ve Küçük Kız, minik okurları eğitici bilgilerle de besliyor.

***

Bir kardan adam olan Tirtir, arkadaşı küçük kıza hiç erimeyeceğine dair söz verdiği için Kuzey Kutbu'na gitmek üzere yola çıkar. 

Gelgelelim, seyahati boyunca neler yaşamaz ki... 

Kardan adamlardan nefret eden çamur adamların ülkesinden geçmek zorunda kalır. Kendilerine benzemeyenleri sevmeyen Sarı Şapkalılar'dan gizlenir, alışveriş çılgını insanların diyarından canını zor kurtarır. 

Ancak, yaşadığı tüm zorluklara rağmen arkadaşına verdiği sözü tutar ve Kuzey Kutbu'na ulaşmayı başarır. Ve küçük kızı asla unutmaz... 

Aralarında kilometreler olsa da hâlâ gizlice görüşen bu iki arkadaşın nasıl olup da kısacık bir sürede o mesafeleri katettikleri hâlâ büyük bir sırdır. 

Peki, siz bunun nasıl gerçekleştiğini merak mı ettiniz? Haydi öyleyse. Serüven dolu sayfalar sizleri bekliyor!

25 Eylül 2016 Pazar
988 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?