Geleceğin Umut Saçan Çocukları Panora’da

Kültür Sanat
Geleceğin Umut Saçan Çocukları Panora’da

Panora AVM, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ı nedeni ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile bir ilke imza attı.

Çankaya’nın en lüks lokasyonlarından biri olan Oran’da henüz sinema ile tanışmamış 120 öğrenci, Panora AVM’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Şirinler Kayıp Köy filmini izleyerek ile kutladı. Hayatlarında ilk kez üç boyutlu film izleme şansına sahip olan çocuklar sevinç çığlıkları eşliğinde filmi izlediler. Kıymet Necip Tesal İlköğretim Okulu’nda zor şartlarda eğitimlerini devam ettiren minikler kendileri için hazırlanan özel gösterimin ardından hep birlikte yemek yediler. Şirinler filminde anlatılan Kayıp Köy’ün kurulduğu etkinlik alanında ise Şirin Baba, Şirine ve Güçlü Şirin ile tanışan minikler animasyon karakterleri eşliğinde dans ederek şarkılara eşlik ettiler.

Okulun birçok ihtiyacının olduğunu dile getiren Kıymet Necip Tesal Okul Müdürü Sıdıka Yılmaz, “Çocuklarımızı böyle etkinliklerle bir araya getirmekten mutluluk duyuyoruz. Kırtasiye, giysi ihtiyaçlarının dışında çocuklarımızın sosyalleşmeye de çok fazlası ile ihtiyacı bulunmakta. Okulumuzda yer alan öğrencilerimizin çoğunun ailesinin maddi imkanları yeterli değil. Bu noktada bize destek olan Panora AVM’ye çok teşekkür etmek isteriz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklarımıza unutulmaz bir gün yaşattılar” dedi.

21 Nisan 2017 Cuma
1244 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?