İş Bankası’ndan çocuklara karne hediyesi

Kitap Gündemi
İş Bankası’ndan çocuklara karne hediyesi

Türkiye İş Bankası’nın, 2007-2008 eğitim öğretim yılında başlattığı “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyası bu sene 11’inci kez gerçekleştiriliyor. 8 Haziran, Cuma günü son ders zilinin çalmasının ardından yaz tatiline girecek olan 1 milyonu aşkın ilk ve orta öğretim öğrencisine “Robotlar Hapşırabilir mi? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar” kitabı hediye ediliyor. Öğrenciler, Cumhur Öztürk tarafından kaleme alınan kitaplarını İş Bankası şubelerinden alabiliyor.

Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, hayal güçlerini geliştirmek, merak duygularını uyandırmak, kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen kampanya çerçevesinde 11 yılda 13 milyon kitap hediye edilmiş olacak. Kitap sayesinde bilim ve hızla gelişen teknolojinin yanı sıra doğanın korunması ve sürdürülebilir bir gelecek yaratılmasının önemi hakkında bilgiler edinecek olan çocuklar, programlama, kodlama, algoritma gibi terimleri de öğrenecek.

Kitaplar tüm Türkiye’de ve yurtdışı teşkilatın olduğu ülkelerde dağıtılacak

Kampanya kapsamında, şimdiye kadar olduğu gibi bu yıl da İş Bankası’nın yurtdışı teşkilatının olduğu ülkelerdeki şubeler aracılığıyla da çocuklara kitap hediye edilecek. Ayrıca Yatılı Bölge Okulları, Sevgi Evleri, Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevleri’ndeki çocuklar da kitaplarla buluşturulacak. Bunların yanı sıra görme engelli çocuklar için de Braille alfabesiyle bastırılan kitaplar okullara dağıtılacak.

İş Bankası “Karneni Göster, Kitabını Al kampanyası” ile çocuklara; 2008 yılında “Alice Harikalar Diyarında”, 2009’da “Yazarlarımızdan Masallar ve Öyküler”, 2010’da “Yazarlarımızdan Öyküler”, 2011’de “Halime Kaptan” ve “Küçük Mavi Gezegen”, 2012’de “Sait Faik’ten Çocuklara Hikâyeler”, 2013’te “Aziz Nesin’den Çocuklara En Güzel Öyküler”, 2014’te “Yazarlarımızdan Öyküler”, 2015’te “Şairlerimizden Seçme Şiirlerle Şiir Dünyasına Yolculuk” ve “Depremden KorkmuyorumNasıl Korunacağımı Biliyorum”, 2016 yılında "Mars’a Nasıl Giderim? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı”, 2017 yılında “Astronotlar Üşür Mü?Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar” adlı kitapları dağıtmıştı.

8 Haziran 2018 Cuma
1724 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?