Kitapseverler Bu Fuarda Buluşuyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 8.sini düzenlediği Kocaeli Kitap Fuar’ı ziyaretçilerine kapılarını açtı. 14-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek fuar, yeni bir kitap şölenine hazırlanıyor.

"Medeniyet Mirası; Ortak Geçmiş Ortak Gelecek" sloganıyla, bu yıl 8.si düzenlenecek Kocaeli Kitap Fuar’ı edebiyatseverleri ağırlıyor.

Kocaeli Kitap Fuarı, birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

250 yazarın 500’ün üzerinde söyleşi gerçekleştireceği etkinliğe 380 yayınevi, 48 sahaf katılıyor. Edebiyat âşıklarının birçok kitap seçeneğiyle karşılaşacağı fuarda, ziyaretçiler yazarlarla bir araya gelebilecek.

8. Kocaeli Kitap Fuarı’nda KO-MEK’in işaret dili öğretmenleri bazı yazarların söyleşi ve panellerinde görev alacak.

Bu Kitap Fuarı’nda işitme engelliler de duyabilecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 14-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenleyeceği 8. Kocaeli Kitap Fuarı’nda yapılacak bazı söyleşi ve panelleri işitme engelliler de dinleyebilecek. Fuarda belirlenen tarihteki söyleşi ve panellerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK)’nın işaret dili öğretmenleri görev yapacak.

‘’İŞİTME ENGELLİLER DİNLİYOR’’

İşitme engelli katılımcılar için ve engellilere daha çok farkındalık oluşturmak amacıyla 8. Kocaeli Kitap Fuarı’ndaki bazı yazarların söyleşi ve etkinliklerinde KO-MEK’in işaret dili öğretmenleri görevlendirildi. İşitme engelli vatandaşlar, fuarın açılış günü olan 14 Mayıs’ta Ayşe Kulin söyleşisinde, ‘’Ataol Behramoğlu-Haluk Çetin Şiir ve Şarkılar" etkinliğinde ve Sadık Yalsızuçanlar, Hayati İnanç, Abdurrahman Dilipak, Ahmet Maranki, Sema Maraşlı, Engin Noyan, Ahmet Taşgetiren, Banu Avar, Zahide Yetiş, Ahmet Ümit, Hanefi Avcı, Mustafa Armağan, Şermin Çarkacı söyleşilerinde işitme engelli vatandaşlar için işaret dili öğretmenleri görev yapacak.

Kocaeli Kİtap Fuarı - İşitme Engelliler

13 Mayıs 2016 Cuma
895 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?