'Türkiye Hikayelerini Anlatıyor Projesi' Kitaplaştı.

Kitap Gündemi
'Türkiye Hikayelerini Anlatıyor Projesi' Kitaplaştı.

Nâzım Hikmet’in ‘’Memleketimden İnsan Manzaraları’’ eserinden ilhamı alan ve Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi, Açık Radyo ve Can Yayınları işbirliğiyle hayata geçirilen ‘’Türkiye Hikâyelerini Anlatıyor Projesi’’ kitap haline getirildi.

2 Haziran 2017’de Nâzım Hikmet’in 54. ölüm yıldönümünde okuyucularla buluşacak olan kitabın tanıtımı Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılacak.

2015 yılında, “Türkiye Hikâyelerini Anlatıyor” sloganıyla başlayan proje kapsamında herkesi kendi hikâyesini anlatmaya davet eden Açık Radyo ve Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi, merkeze ulaşan yüzlerce hikâyeyi Murat Gülsoy, Güven Güzeldere, Ömer Madra ve İlksen Mavituna’dan oluşan seçici kurul tarafından değerlendirdi. Ön elemeden geçen hikayeler, yazar, şair ve akademisyenlerden oluşan bir editör ekibi tarafından yayına hazırlandı.

Seçilen 102 yazardan 116 öykü Açık Radyo mikrofonlarından seslendirildi. Şimdi de Can Yayınları tarafından kitap olarak basılıyor ve kalıcı hale geliyor.

29 Mayıs 2017 Pazartesi
1569 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?