Ekrem ATAER yönetimindeki Halk Korosu Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde sahne aldı.

Kültür Sanat
Ekrem ATAER yönetimindeki Halk Korosu Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde sahne aldı.

Şişli Belediyesi bünyesinde çalışmalarına devam eden Ekrem ATAER yönetimindeki Halk Korosu Yasaklı Şarkılar Konseri (2) ile Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde sahne aldı.

Katılımın yoğun olduğu konserde çeşitli gerekçelerle yasaklanan şarkılara yer verildi.

Geçtiğimiz sene “Yasaklı Sanatın Öyküsü” adıyla çıkardığı kitabında heykellerden, filmlere, şarkılardan, oyunlara sanatın her türüne getirilen yasakları anlatan Ekrem ATAER,  Yasaklı Şarkılar Konserinde, günümüzde severek dinlediğimiz ve geçmişte yasaklandığı akılların ucuna bile gelmeyecek şarkıları dinleyenlere gerekçeleriyle birlikte sundu.

Ruhi Su’dan, Barış Manço’ya uzanan yasaklar yelpazesinde, dinleyiciler yasaklı şarkıların eşliğinde kah keyifli kah hüzünlü anlar geçirdi.

Ekrem Ataer yönetimindeki Halk Korosunun seslendirdiği şarkılardan & türkülerden bazıları; Şarkışla, Kızıldere, Arkadaşım eşek, Vardar Ovası, Eledim Eledim, Arkadaş, İkinci Bahar, Venselemos

Kadın ozanımız Aşık Sinem Bacı’nın da katıldığı konserde, Kardeş Türküler'in solisti Feryal Öney “Bahçe Duvarından Aştım” ve “Sarı Gelin”i seslendirirken, Ataol BEHRAMOĞLU şiirleriyle renk kattı. Behramoğlu “Ya Tutarsa”, “Despot ve âkil adamlar” adlı şiirlerinin yanı sıra, “Deniz”ler için yazdığını söylediği “Ve cellat uyandı yatağından bir gece / Tanrım dedi bu ne zor bilmece / Öldükçe çoğalıyor adamlar / Ben tükenmekteyim öldürdükçe”  dizelerini de seslendirdi. 

Buket Özsanat

İlgili Görseller

11 Şubat 2018 Pazar
2866 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?