Ekrem Ataer yönetimindeki Halk Korosu'nun 8 Mart'a özel düzenlediği konser yoğun katılımla gerçekleşti.

Kültür Sanat
Ekrem Ataer yönetimindeki Halk Korosu'nun 8 Mart'a özel düzenlediği konser yoğun katılımla gerçekleşti.

Ekrem Ataer yönetimindeki Halk Korosu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezinde Kadın ve Devrim şarkılarını – türkülerini seslendirdi.

Kadın Ve Devrim Şarkıları – Türküleri temalı konser, Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezinde seyircilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun, Süheyl Batum’un ve Aşık Sinem Bacı’nın da katıldığı ve konuşma yaptığı konserde, konuklar arasında bir çok ünlü isim yer aldı.

Deniz Gezmiş’ten, Victor Jara’ya, Ruhi Su’dan, Ruhsati’ye, Çav Bella’dan, Sarı Gelin’e uzanan rengarenk bir konseptle seyirci karşına çıkan koronun seslendirdiği şarkılar seyircilere hem keyifli, hem duygulu anlar yaşattı.

Ruhi Su ve Sıdıka Su’nun Mahsus Mahal’i, Victor Jara’nın Venseremos’u, Ekrem Ataer’in olağanüstü anlatımıyla yeniden canlandı. Gerçek hikayelerin ardından dinlenen türküler, şarkılar acıları, dirençleri, inancı, devrim coşkusunu yüreklere işledi.  

Ekrem Ataer yönetimindeki Halk Korosunun seslendirdiği şarkılardan & türkülerden bazıları; Mahsus Mahal, Yuh Yuh, Zevzek, Çav Bella, Venseremos, İzmir Marşı, Sarı Gelin, Ben Annemi İsterim, Beri Gel, Entarisi Ala Benziyor

Buket ÖZSANAT

İlgili Görseller

9 Mart 2017 Perşembe
2192 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?