14 Şubat Dünya Öykü Gününde Aslı Erdoğan 2017 Dünya Öykü Günü bildirisini okuyacak.

Kitap Gündemi
14 Şubat Dünya Öykü Gününde Aslı Erdoğan 2017 Dünya Öykü Günü bildirisini okuyacak.

14 Şubat Dünya Öykü Günü, İstanbul’da Öykü Gazetesi’nin organizasyonuyla, 14 Şubat Salı günü,  19.30 -21.30 arasında Beyoğlu’ndaki Cezayir Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek.

Sunuculuğunu Emir Çubukçu’nun yapacağı organizasyonda, Aslı Erdoğan 2017 Dünya Öykü Günü bildirisini okuyacak. Deniz Türkali, Ece Dizdar, Emir Çubukçu ve Berkay Ateş öykülere ses vereceği kutlamada tangocu Yeşim Narter ve Hayrettin Sarı çifti Astor Piazzola’dan “Libertango”yu yorumlayacak.

Aslı Erdoğan öyküsü “Başlangıç” Deniz Türkali, Leyla Erbil öyküsü “Clinton Gadson” Ece Dizdar ve Emir Çubukçu, Bilge Karasu öyküsü “Doğum” ve “İlk Susan” Tuğrul Tülek tarafından seslendirilecek.

Tüm edebiyatseverlerin davet edildiği etkinlik, herkese açık yapılıyor.

Öykü gazetesinin tanıtım yazısından;

"90’lı yılların ortalarından itibaren Ankara Öykü Günleri adı altında büyük edebiyat buluşmalarını gerçekleşir. Bu edebiyat buluşmalarından 2002 yılında bir gün doğar: 14 Şubat Dünya Öykü Günü!

Ankara’da doğan “14 Şubat Dünya Öykü Günü” projesi, Mexico City’de yapılan 69. Uluslararası P.E.N. Kongresi’nin Delegeler Meclisi toplantısında onaylanarak kabul edilir. “14 Şubat Dünya Öykü Günü” dünyanın farklı coğrafyalarında farklı dillerince kutlanmaya başlar.

Öykü, yaşamın sesidir. Bundan dolayı, “Bir insanı sevmekle başlar her şey,” ve bizler, her şeyin, yaşamın, sevginin, umudun, barışın, öykünün paylaştıkça anlam kazanacağına inanıyoruz. Bu duygularla Türkiye’de ve Dünya’da 14 Şubat Dünya Öykü Günü’nü birlikte kutluyoruz!"

Tarih : 14 Şubat 2017 Salı
Saat: 19.30 -21.30
Yer : Cezayir Toplantı Salonu
Adres : Hayriye Caddesi, No:12 / Galatasaray Beyoğlu

13 Şubat 2017 Pazartesi
2024 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?