Tramvayda Kitap Sürprizi

Kitap Gündemi
Tramvayda Kitap Sürprizi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri İçin Türkiye’nin En Fazla Okuyan Şehri Olma Hedefi Koydu.

13-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 2. Kayseri Kitap Fuarı öncesi düzenlenen tanıtım etkinliğinde, raylı sistem araçlarıyla yolculuk eden vatandaşlara kitap hediye edildi. Sabah saatlerinde işlerine gitmek için tramvaya binen Kayserililer, Türk ve Dünya klasiklerinden yüzlerce kitapla karşılaştılar.

Hafta sonu başlayacak fuar öncesi Kayseri’nin en önemli toplu taşıma aracı olan raylı sistemle seyahat eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kitap hediye ettiği vatandaşları fuara davet etti.

Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde 13-21 Ekim tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek kitap fuarı öncesi raylı sistem araçlarına binen vatandaşlar, yüzlerce hediye kitapla karşılaştılar. Araçların içine asılmış yerli ve yabancı klasikleri alarak okumaya başlayan Kayserililer, bir anda karşılarında gördükleri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e teşekkürü ihmal etmediler.

“TÜRKİYE’NİN EN FAZLA OKUYAN ŞEHRİ OLACAĞIZ”

“Kayseri’yi Türkiye’nin en fazla okuyan şehri yapmak” için gayret gösterdiklerini ifade eden Mustafa Çelik, 2. Kayseri Kitap Fuarı hakkında yolculara bilgi verdi ve bu önemli fuara katılarak Kayseri’nin en fazla okuyan şehir olması için destek vermelerini istedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, fuar davetini esnafları ziyaret ederek sürdürdü. Esnaf ve vatandaşlara da kitap hediye eden Başkan Çelik, tüm Kayseri’yi fuara davet etti.

 

11 Ekim 2018 Perşembe
818 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?