John Verdon'un merakla beklenen kitabı Kurt Gölü.

Kurt Gölü, John Verdon’un beşinci kitabı. 2011 yılında Aklından Bir Sayı Tut (Think Of A Number,) ile polisiye dünyasına Dave Gurney karakteriyle adım atan Verdon, Gözlerini Sımsıkı Kapat, Şeytanı Uyandırma ve Peter Pan Ölmeli’yle de adından söz ettirmeye devam etti.

John Verdon’un, 2015 yılında Wolf Lake adıyla yayınlanan ve Dedektif Gurney serisine devam ettiği son kitabı Kurt Gölü, ülkemizde Koridor Yayıncılık imzasıyla ve Ender Nail çevirisiyle polisiye severlerle buluştu.

Emekli olduğu için canı sıkılan, bulmacaları seven, iş kolik bir dedektif olan Dave Gurney, eşi Madeleine ile tatil planları yaparken, dondurucu soğuğun ve kar fırtınalarının olduğu Kurt Gölü’nde bulur kendini. Kurt Gölü’nde, ülkenin farklı bölgelerinde yaşayan dört kişinin aynı terapiste gidip, aynı rüyayı görüp, aynı şekilde intihar etmelerinin sırrını çözmeye çalışan ve bu cinayetlerin tek sorumlusu olarak görünen Psikolog Richard Hammond hakkında gerçekleri öğrenmeye çalışan Gurney, aynı zamanda tatil planlarının ertelenmesine itiraz etmeyen ve onun bu işin içine girmesine tepkisiz kalan eşi Madeleine için de endişelenmeye başlar.

Bir yanda kapanan yollar, çekmeyen telefonlar, bir yanda Madeleine’in takındığı gizemli tavırlar, diğer yanda anlam verilemeyen, akıl dışı intihar olayları…

Dedektif Gurney kafasında ki soruların hepsine yanıt bulabilecek mi?

Madeleine’in kendisinden sakladığı sırrı çözebilecek mi?

Cevapları Kurt Gölü’nde…

Buket Özsanat
29 Ekim 2016 Cumartesi
2066 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?