Çocukların Sevgilisi Niloya’nın Artık Bir Dergisi Var

Yeni Çıkanlar
Çocukların Sevgilisi Niloya’nın Artık Bir Dergisi Var

Çocuklar tarafından ilgi ile takip edilen ve bugüne kadar Youtube’da milyonlarca kişi tarafından izlenen Niloya şimdi de dergisiyle evlere konuk oluyor. Dünya pazarına açılan ilk Türk çizgi filmi olma başarısını gösteren ve çocukların muzip, neşeli arkadaşı Niloya’nın dergisi 1 Haziran’da yayın hayatına başlıyor. Her ay yayımlanacak Niloya Dergisi okul öncesi yaş grubunun bilişsel, dil, sosyal-duygusal ve psikomotor gelişimine uygun içerikler üreterek başta ebeveynler olmak üzere eğitimcilere de rehberlik edecek.

Çocukların severek takip ettiği Niloya, 1 Haziran’dan itibaren Niloya Dergisi ile sevenleriyle buluşacak. Dergi, bilişsel gelişim, dil gelişimi, sosyal duygusal gelişim ve psikomotor gelişim alanına uygun içerikler üretirken, eğitimcilere de rehberlik yapacak. Çizgi hikayeden boyamaya, şiirsel anlatılardan drama etkinliklerine kadar bir çok farklı etkinliklerin olacağı dergide dikkat egzersizleri, zeka oyunları, el-göz koordinasyonunu sağlayan kesme yapıştırma faaliyetleri ve sanatsal etkinliklerle de çocukların ruhsal ve fiziksel gelişimine katkıda bulunacak.

Niloya’dan Türkçe dersleri ve 36 sayfalık zengin içerik

Uzman pedagoglar danışmanlığında hazırlanacak olan Niloya Dergisi, hazırladığı davranış takip çizelgesi ile çocuğunuzun güzel davranışlar kazanması için onu teşvik ederken yardımlaşma, işbirliği, çevre duyarlılığı, hoşgörü, sorumluluk alma, farklılıklara saygı gibi değerleri de öğrenme fırsatı yakalayacak. Niloya’nın arkadaşları Tosbik ve Mete ile çocukların Türkçe’yi doğru ve güzel bir şekilde öğrenmeleri amaçlanırken, temiz duru ve yalın bir dil kullanımı da anlatılacak. Eğitimcilerin sınıf içinde uygulayabilecekleri aktivite fikirleri, evde aileyle yapılacak öneriler de Niloya Dergisi’nde bulunacak. Teknoloji çağının çocuklarına hitap eden Niloya dergisi, QR kod uygulamalarını kullanarak çizgi filmin bölümlerine ve şarkılarına da yönlendirmelerde bulunacak.

Her ay verilecek sevimli hediyeler, maketler, maskeler, poster ve sürpriz oyunlarla 36 sayfalık zengin bir içerik ile sunulacak Niloya Dergisi’ni Türkiye’nin dört bir yanındaki bütün bayilerde bulabilirsiniz.

16 Mayıs 2016 Pazartesi
2706 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?