8. Kocaeli Kitap Fuarı’nda Ataol Behramoğlu şiirleriyle sevenlerine seslendi

Kitap Gündemi
8. Kocaeli Kitap Fuarı’nda Ataol Behramoğlu şiirleriyle sevenlerine seslendi

BEHRAMOĞLU ŞİİRLERİYLE KİTAP FUARINA RENK KATTI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 8. Kocaeli Kitap Fuarı’nda şair ve yazar Ataol Behramoğlu ile Haluk Çetin dinleyicileriyle buluştu. Etkinlikte Ataol Behramoğlu’nun şiirlerine Haluk Çetin gitarı ve şarkılarıyla eşlik etti. İzleyicilerin büyük ilgi gösterdiği etkinliği işitme engelliler için işaret dili eğitmeni çeviri yaptı.

ŞİİR VE GİTAR BİR ARADA

Yahya Kaptan Konferans Salonu’nda gerçekleşen şiir ve müzik dinletisine aynı zamanda Ataol Behramoğlu’nun şiiri olan “Bu aşk burada biter” şarkısıyla başlandı. Şarkı ve şiirlerle devam eden dinletide Behramoğlu’nun aşk konulu şiirleri salona gelenleri duygulandırdı. Behramoğlu’nun şiirlerinden bestelenmiş şarkıları seslendiren Haluk Çetin ise dinleyicilere muhteşem bir gün geçirme fırsatı sundu.

DÜNYA ÇAPINDA BİR İŞ

Şiirleriyle adı uluslararası boyutta tanınan Ataol Behramoğlu, Kocaeli Kitap Fuarı’nın her yönüyle Türkiye’ye örnek olduğunu kaydederek, fuara her geldiğinde birçok olumlu değişime şahit olduğunu ifade etti. Behramoğlu, şiirlerinin ilk defa işaret dili ile dinleyenlerine çevrildiğine dikkat çekerek, bu uygulamanın dünya çapında bir iş olduğunu kaydetti.

 

18 Mayıs 2016 Çarşamba
1082 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?