Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışmasına katılımlar devam ediyor

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 15.’si düzenlenecek olan Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması başladı. 2016 yılının konu başlığı 'Yavaş Yavaş Aydınlanan' olarak belirlendi. Her yıl farklı dalda yapılacak olan yarışma bu yıl deneme dalında yapılacak.

Yarışmanın jüri üyeleri Prof. Dr. Abdullah Uçman, Prof. Dr. Handan İnci, Metin Önal Mengüşoğlu, İhsan Deniz, Prof. Dr. Mehmet Tekin, Alim Kahraman ve Arzu Çağlar'dan oluşuyor. 

Birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin 500, üçüncüye 5 bin ve mansiyon kazanan 2 yarışmacıya 2 bin 500 lira ödül verilecek olan yarışmanın son katılım tarihi 22 Nisan 2015.

Osmangazi Belediye Başkanı yaptığı basın toplantısında, yarışma sonuçlarının 8 Mayıs 2016 tarihinde açıklanacağını ve daha sonra düzenlenen ödül töreni ile dereceye giren katılımcılara ödüllerinin dağıtılacağını açıkladı. Ayrıca yarışmanın 15. yılı nedeniyle bugüne kadar yayılanmış eserlerin tamamının bir arada toplanarak basılacağını da belirtti. 

Yarışmaya katılacak olan eserlerin daha önce yayımlanmamış olması, Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması’ndan daha önce ödül almamış olması, eserlerin Türkçe yazılması gibi maddelerin bulunduğu katılım koşullarına ve detaylı bilgiye Osmangazi Belediyesi'nin web sitesinden ulaşabilirsiniz.    

Ne İçindeyim Zamanın

Ne içindeyim zamanın, 
Ne de büsbütün dışında; 
Yekpare geniş bir anın 
Parçalanmaz akışında, 

Bir garip rüya rengiyle 
Uyuşmuş gibi her şekil, 
Rüzgarda uçan tüy bile 
Benim kadar hafif değil. 

Başım sükûtu öğüten 
Uçsuz, bucaksız değirmen; 
Içim muradıma ermiş 
Abasız, postsuz bir derviş; 

Kökü bende bir sarmaşık 
Olmuş dünya sezmekteyim, 
Mavi, masmavi bir ışık 
Ortasında yüzmekteyim.

Ahmet Hamdi Tanpınar

20 Şubat 2016 Cumartesi
670 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?