12. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması başladı.

Kitap Gündemi
12. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması başladı.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evlerinin; üyelerini daha güzel bir gelecek için okumaya davet ettiği, bu yıl 12. sini düzenlediği Geleneksel Kitap Okuma Yarışması başladı. 

Zeytinburnu Bilgi Evlerinin, kitap okumayan ve onlarla dost olmayanların kendilerine yön vermede zorlanacakları düşüncesiyle üyelerinde farkındalık oluşturmak, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve düzenli okumaya teşvik etmek amacıyla düzenlediği yarışmada okunacak kitaplar her yıl olduğu gibi bu yıl da çok özel eserlerden oluşuyor.

Bilgi Evi öğretmenleri ile birlikte Zeytinburnu İlçesinde yer alan tüm okullardaki öğretmenlerin görüşleri doğrultusunda bir araya getirilen binlerce kitap arasından hummalı bir çalışma sonrasında belirlenen kitaplar, 28 Mart 2016 itibariyle okuyucularını bekliyor olacak. Toplam 40 gün sürecek olan Kitap Okuma Yarışması’nın kayıtları 7 Mart 2016 Pazartesi günü başladı ve 15 Nisan 2016 Pazartesi günü sona erecek.

Daha önceki senelerde olduğu gibi bu yıl da yarışma dört grupta yapılacak ve değerlendirilecek. Birinci grupta ilkokul 4 ve 5. sınıflar; ikinci grupta 6, 7 ve 8. sınıflar; üçüncü grupta lise öğrencileri, dördüncü grupta ise yetişkin kitapseverler yarışmaya katılabilecekler. Yarışmacılar kendi grubu için belirlenen 7’şer kitaptan oluşan eserleri okuyacaklar. Katılımcılar, 28 Mart 2016 Pazartesi günü itibariyle kitaplarını Bilgi Evlerinden ödünç alabilecekleri gibi yazar, yayınevi ve baskı sayısı aynı olmak koşuluyla kendileri de temin edebilecekler. Katılımcılara 7 Mayıs 2016 Cumartesi günü gerçekleştirilecek sınavla, belirlenen kitaplardan çoktan seçmeli test yöntemiyle 100 soru yöneltilecek. 

Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nda bu yıl da katılımcıları ödül yağmuru bekliyor olacak.

Her Grubun:
•    Birincilerine: 2000 TL
•    İkincilerine: 1500 TL
•    Üçüncülerine: 1000 TL
•    Dördüncülerine: 750 TL
•    Beşincilerine: 500 TL
•    6, 7, 8, 9 ve 10’uncularına: 400 TL ödül verilecek. 

Ayrıca ilk 3 dereceye girecek olan adaylar ailelerinden iki kişiyle birlikte, Çanakkale Yaz Kampı’na katılacaklardır. 5 gece 6 gün sürecek olan gezinin tüm masrafları Zeytinburnu Belediyesi tarafından karşılanacaktır. Kaybedeni olmayan yarışmanın ödül töreni 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

11 Mart 2016 Cuma
2572 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?