UNIQ Açık Hava Film Festivali Eylül’de ‘Sürü’ Filmiyle Sona Eriyor

Kültür Sanat
UNIQ Açık Hava Film Festivali Eylül’de ‘Sürü’ Filmiyle Sona Eriyor

Haziran ayından bugüne Başka Sinema işbirliği ile birbirinden özel filmi sanatseverlerle buluşturan UNIQ Açık Hava Film Festivali, Eylül ayında yine çok özel bir seçkiyle sona eriyor.

Film tutkunlarının ve sanatseverlerin yoğun ilgisiyle yaz boyu süren UNIQ Açık Hava Film Festivali, Eylül’de sona eriyor. 16 Eylül Pazar günü Tarık Akın’ın ölüm yıldönümünün anısına gösterilecek ‘Sürü’ filmi ile final yapacak olan festival şehrin hızlanan temposuna keyifli bir ısınma turu sunuyor.

Antalya Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Müzik, Locarno Uluslararası Film Festivali’nde Altın Leopar ve En İyi Kadın Oyuncu (Melike Demirağ) ödülünün sahibi olan, toplumsal gerçekçiliğin Türkiye Sineması’ndaki en önemli eserlerinden olan ‘Sürü’, festivalin çok beklenen son filmi.

3 Eylül Pazar günü ‘Olli Maki’nin En Mutlu Günü’ adlı ödüllü biyografiyi izleyiciyle buluşturacak olan festival, 5 Eylül Salı günü derin izler bırakacak bir yapım ile devam edecek: ‘Aşk Birleşik Devletleri’. 2016 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali’nde En iyi Senaryo dalında Gümüş Ayı ödülünün sahibi olan film, 90’lı yıllarda Polonya’da geçiyor ve dört kadının mutsuz hayatlarında ayakta kalma çabalarına odaklanıyor.

 

UNIQ AÇIKHAVA FİLM FESTİVALİ biletlerine Mobilet’ten ulaşmak mümkün. www.mobilet.com ** Bilet fiyatı: 25 TL*

Film Başlangıç saati 21:00

FİLM SEANSLARI:

3 Eylül Pazar: THE HAPPIEST DAY IN THE LIFE OF OLLI MAKI (OLLI MAKİ'NİN EN MUTLU GÜNÜ)

5 Eylül Salı: UNITED STATES OF LOVE (AŞK BİRLEŞİK DEVLETLERİ)

7 Eylül Perşembe: ROCK'N ROLL

10 Eylül Pazar: FAREWELL TO EUROPE (ŞAFAK SÖKMEDEN)

12 Eylül Salı: KAYGI

14 Eylül Perşembe: SUMMER 93'

16 Eylül Pazar: SÜRÜ

Adres: Maslak / Ayazağa Caddesi No:4 (Her 20 dakikada bir İTÜ Ayazağa Metro çıkışı, Windowist karşısından ring servisi bulunmaktadır.)

21 Ağustos 2017 Pazartesi
1123 Görüntülenme

Facebook Yorumları

Site İçi Arama
Anket Tümü
Kitap okumanıza en çok engel olan şey nedir?